MG 464 Luxury 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2023 |
| Kilometertal | 29.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 435 km |
| Batterikapacitet | 61,7 kWh |
| Energiforbrug | 166 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 150 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | 15 min |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/250 nm |
| Acceleration | 8,0 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 500 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
MG 4 Luxury 5d – Stilfuld elbil med masser af udstyr – kun 29.089 km
Sælger denne flotte og velholdte MG 4 Luxury i sort. Bilen fremstår rigtig pæn både inde og ude og har kun kørt 29.089 km.
Highlights:
• Topudstyret Luxury-udgave
• 100% elektrisk – lav ejerafgift og billig i drift
• Flot sort lakering
• Kun 29.089 km
• Rummelig 5-dørs hatchback med god komfort
Udstyr (udpluk):
• Adaptiv fartpilot
• 360° kamera
• Navigation
• Apple CarPlay & Android Auto
• Varme i rat og forsæder
• Nøglefri betjening (starter af sig selv)
• LED-lygter
• Parkeringssensor for og bag
Bilen er perfekt til både pendling og familiekørsel, med god rækkevidde og høj komfort.
Stand:
Velholdt ikke-ryger bil og serviceret efter forskrifterne og digital servicebog med fabriksgaranti.
Klar til hurtig handel – kontakt for fremvisning.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 289.100 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 350 liter |
| Vægt | 1.685 kg |
| Bredde | 184 cm |
| Længde | 429 cm |
|---|---|
| Højde | 150 cm |
| Lasteevne | 448 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 500 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| Adaptiv fartpilot | Fuldaut. klima |
|---|---|
| Apple carplay | Navigation |
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Bakkamera | Vognbaneassistent |
| Blindvinkelassistent |