Mercedes GLA220 d2,2 AMG Line aut. 5d
Kontantpris
184.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2018 |
| Kilometertal | 172.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 23,8 km/l |
| CO2 udledning | 128 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.600 kr. / år |
| Ydelse | 177 hk/350 nm |
| Acceleration | 7,7 sek. |
| Tophastighed | 223 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Nysynet (27.03.2026) Uden anmærkninger
Pæn og velholdt 2018 Mercedes GLA 220d AMG Line ind & ude 177hk. 2,1 liter OM651
Km.172000 (stiger)
Uopslidelig Mercedes OM651 diesel motor.
Euro norm VI
Kører 23.8km. Pr.lt Koster kun 1800,- i afgift.
Serviceret inkl. Gearkasse, alle filtre og alle væsker.
Apple CarPlay
Android Auto
Night pakke
Advantage pakke
Led High performance lygter
Sædekomfortpakke
Stylepakke
Attention assist
Keyless betjening
Auto start&stop
Bakkamera
Navigation
Fartpilot
Dellæder kabine
Sædevarme
Multi funktionel læder rat
El bagklap
19 tommer original AMG fælge
Og meget mere..
Se sidste billeder for komplet udstyrliste
NyPris var ca. kr.650.000.- med de forskellige udstyrspakker..
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 421 liter |
| Vægt | 1.440 kg |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 442 cm |
|---|---|
| Højde | 149 cm |
| Lasteevne | 580 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |