Mercedes EQE300Avantgarde 4d
Detaljer
| Modelår | 2024 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2024 |
| Kilometertal | 32.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 630 km |
| Batterikapacitet | 89,0 kWh |
| Energiforbrug | 163 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 245 hk/550 nm |
| Acceleration | 7,3 sek. |
| Tophastighed | 210 km/t |
| Trækvægt | 750 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
250.000 km batteri garanti, elektrisk træk, 5 års Junge Sterne garanti, mulighed for at forlænge fabriksgaranti i yderligere 2 år, adaptiv fartpilot, MBUX navigation premium, bakkamera, parkeringssensor bag og for, skilte genkendelse, blindvinkel assistent, fuld led forlygter, el. inst, forsæder, el. inst. højde justering, læder rat, læderindtræk, varmepumpe, ambiente belysning, førersæde med memory, el-klapbare side spejle m/varme, el bagklappe, mørktonede ruder i bag, varme i rat, 2 zone klima, fjernb. centrallås, keyless, aut. nedb. bakspejl, udv. temp måler, sædevarme, 4 x el ruder, dab+radio, håndfrit til mobil, apple carplay, android, musikstreaming via bluetooth, regnsensor, dæktryksmåler, træthedsregistrering, isofix, automatisk lys, fjernlysassistent, vognbaneassistent, ikke ryger, velholdt.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | 430 liter |
| Vægt | 2.385 kg |
| Bredde | 196 cm |
| Længde | 495 cm |
|---|---|
| Højde | 151 cm |
| Lasteevne | 495 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 750 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El komfortsæder |
|---|---|
| Aircondition | El-ruder |
| Anhængertræk, aftagl. | Fartpilot |
| Apple carplay | Fjernlysassistent |
| Auto. nødbremse | Fuldaut. klima |
| Automatisk lys | LED Kørelys |
| Automatisk start/stop | Navigation |
|---|---|
| Bakkamera | Parkeringssensor (for) |
| Blindvinkelassistent | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Servo |
| El betjent bagklap | Vognbaneassistent |