Mercedes EQB250+AMG Premium 7prs 5d
Kontantpris
359.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2025 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2025 |
| Kilometertal | 11.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 507 km |
| Batterikapacitet | 70,5 kWh |
| Energiforbrug | 161 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 190 hk/385 nm |
| Acceleration | 8,9 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Hvidmetal |
Beskrivelse
EQB250+ med fuld AMG og Premium pakke, og som står virkelig flot.
Fortsat med 5 års Junge Stern Garanti hos Mercedes i Danmark.
Nærmest alt i udstyr - herunder:
- 7 sæder
- Fuld AMG pakke
- Stor Assistent-pakke (Distronic) m. aktiv styring og adaptiv fartpilot
- 360 graders kamera
- Head Up Display
- Burmeister lydanlæg
- Elsæder m. Memory ved begge forsæder
- Thermotronic Klimaanlæg
- Komfort-pakke med Keyless og elektrisk bagklap
- Night pakke
...og meget mere. Fuld udstyrliste med Mercedes-koder kan fremsendes.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 495 liter |
| Vægt | 2.181 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 468 cm |
|---|---|
| Højde | 167 cm |
| Lasteevne | 544 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El komfortsæder |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | El-ruder |
| Aircondition | Fjernlysassistent |
| Alufælge | Fuldaut. klima |
| Android auto | Head-up display |
| Apple carplay | Internet |
| Auto. nødbremse | LED Kørelys |
|---|---|
| Auto. parkering | Navigation |
| Automatisk lys | Nøglefri tænding |
| Bakkamera | Parkeringssensor (for) |
| Blindvinkelassistent | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Servo |
| El betjent bagklap | Vognbaneassistent |