Mercedes EQA350AMG Edition 4Matic 5d
Kontantpris(Uden afgift)
239.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2024 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2024 |
| Kilometertal | 30.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 453 km |
| Batterikapacitet | 66,5 kWh |
| Energiforbrug | 169 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 3,4 kW |
| Hurtig opladning DC | 100 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | 30 min |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 292 hk/520 nm |
| Acceleration | 6,0 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.800 kg |
| Farve | Blå |
Beskrivelse
Leasingbil. Sælges eks. moms og afgift til CVR registreret køber.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 488.059 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 340 liter |
| Vægt | 2.105 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 446 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 430 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.800 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | LED Kørelys |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | Servo |
| El betjent bagklap | Træk |