Mercedes EQA250Progressive 5d
Kontantpris
242.500 kr.Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2023 |
| Kilometertal | 50.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 492 km |
| Batterikapacitet | 66,5 kWh |
| Energiforbrug | 156 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 190 hk/385 nm |
| Acceleration | 8,6 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 750 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
Fin Mercedes sælges da vi gerne vil prøve noget nyt. Bilen fremstår skarp og lækker da den kommer med sorte detaljer på det meste af bilen, hvilket får den til at fremstå mere fræk.
Bilen kommer med garanti - Mercedes junge sterne garanti frem til 2030.
Bilen er lige gået service ved P. Christesen i Kolding og fik samtidig serviceret aircondition-systemet. Bilen har fået helt nye helårsdæk, som kun har kørt 1/2 år.
Kontakt mig gerne hvis du skal bærer den næste ejer af denne dejlige bil.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 340 liter |
| Vægt | 2.040 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 446 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 430 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 750 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| Aircondition | El-ruder |
|---|---|
| Alufælge | Fartpilot |
| Android auto | Fjernlysassistent |
| Apple carplay | Fuldaut. klima |
| Auto. nødbremse | Kurvelys |
| Auto. parkering | LED Kørelys |
| Automatisk lys | Navigation |
|---|---|
| Bakkamera | Nøglefri tænding |
| Blindvinkelassistent | Parkeringssensor (for) |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| El betjent bagklap | Servo |