Mercedes CLA200 d2,0 Shooting Brake aut. 5d
Kontantpris
240.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2020 |
| Kilometertal | 118.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 25,6 km/l |
| CO2 udledning | 123 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.380 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/320 nm |
| Acceleration | 8,4 sek. |
| Tophastighed | 221 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 1.600 kg |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
Mercedes-Benz CLA
200 d shooting brake 8G-DCT
Indregistreret 5-2-2020
Km 118000
Nysyn registrerer nr ED64982, ny service.
Automatgear, navigation. fartpilot, Adaptiv LED forlygter, Aut. nedblændeligt bakspejl, bakkamera, nøglefri døre, nøglefri start, parkeringssensor, Bluetooth, El-foldbare spejle m. Varme, elruder for/bag, fjernbetjent centrallås, håndfri telefon, klimaanlæg, aircondition, kørecomputer, multifunktionsrat, ratgearskifte, regnsensor, sædevarme, armlæn, højdejusterbart førersæde, kopholder, læderrat, multijusterbart rat, grå, 7 airbags, 3 selealarmer, ESP, ABS bremser, Nightpakke, mountaingrå metallak, elektrisk nedfældeligt anhængertræk.
Vinterdæk med fælger.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 447.218 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 505 liter |
| Vægt | 1.585 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 469 cm |
|---|---|
| Højde | 144 cm |
| Lasteevne | 465 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.600 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 43 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El-ruder |
|---|---|
| Aircondition | Fartpilot |
| Alufælge | Fjernlysassistent |
| Anhængertræk, aftagl. | Fuldaut. klima |
| Apple carplay | Kurvelys |
| Auto. nødbremse | LED Kørelys |
| Automatgear | Navigation |
|---|---|
| Automatisk lys | Nightvision |
| Automatisk start/stop | Nøglefri tænding |
| Bakkamera | Parkeringssensor (for) |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| El betjent bagklap | Servo |
| El komfortsæder | Vognbaneassistent |