Mercedes C220 d2,2 Avantgarde stc. 5d
Detaljer
| Modelår | 2016 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2016 |
| Kilometertal | 269.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 21,3 km/l |
| CO2 udledning | 114 g/km |
| Euronorm | 5 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.960 kr. / år |
| Ydelse | 170 hk/400 nm |
| Acceleration | 7,9 sek. |
| Tophastighed | 230 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.800 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Sælger min velkørende og komfortable Mercedes-Benz C220d, 2,2 BlueTEC
En stærk og økonomisk 2,2 diesel med automatgear og paddle shift - kører virkelig godt og er behagelig både i byen og på motorvej.
Specifikationer:
• Årgang: des 2016
• Modelår: 2017
• Motor: 2,2 diesel
• Gear: Automatisk (paddle shift)
• Effekt: 170 hk
• Km: 268,000km
• 21.3km/l
• Synet 25/7-2025
• Fuld servicebog
Køreprogrammer:
• Eco
• Comfort
• Sport
• Sport+
Udstyr:
• Navigation
• Medieplayer med Bluetooth
• Dellædersæder med el-justering
• Klimaanlæg
• Fartpilot
• Sædevarme
• Parkeringscensor for/bag
• LED/Xenon forlygter
• ISOFIX
• Multifunktionsrat
• Træk (må træk 1800kg)
Hjul:
• Vinterhjul monteret
• Sommerhjul på alufælge medfølger
Økonomi:
• Vægtafgift: ca. 2300kr halv år
Bilen er i pæn stand efter alder og km, og kører som den skal. En perfekt familiebil med masser af komfort
Evt Bytte kun med elbil
Skal omreg inden den køre her fra
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.595 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 470 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 575 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.800 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 41 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El-ruder |
|---|---|
| Aircondition | Fartpilot |
| Alufælge | Fjernlysassistent |
| Anhængertræk, aftagl. | Fuldaut. klima |
| Auto. parkering | LED Kørelys |
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (for) |
|---|---|
| Automatisk start/stop | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Servo |
| El komfortsæder |