Mercedes C200 d2,2 Business aut. 4d
Kontantpris
112.500 kr.Detaljer
| Modelår | 2016 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2016 |
| Kilometertal | 341.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 22,7 km/l |
| CO2 udledning | 114 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.920 kr. / år |
| Ydelse | 136 hk/350 nm |
| Acceleration | 10,2 sek. |
| Tophastighed | 216 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.800 kg |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
Flot og komfortabel langtursvogn
Sænket 2,5 cm hvilket gør at den både ser godt ud og ligger fantastisk på vejen
Har aldrig misset et serviceeftersyn. Seneste service er 9.000 km siden
Bemærk carbonfolie på spejle, midterkonsol, paneler på døre
Bilkabule venstre bag
Dæk kørt 9.000
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.505 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 469 cm |
|---|---|
| Højde | 144 cm |
| Lasteevne | 570 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.800 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 41 l |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El komfortsæder |
|---|---|
| Aircondition | El-ruder |
| Alufælge | Fartpilot |
| Anhængertræk, aftagl. | Fuldaut. klima |
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk lys | Nøglefri tænding |
| Automatisk start/stop | Parkeringssensor (for) |
|---|---|
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| El betjent bagklap | Servo |