Hyundai i101,0 Trend 5d
Kontantpris
49.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2017 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2018 |
| Kilometertal | 173.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 25,0 km/l |
| CO2 udledning | 108 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.400 kr. / år |
| Ydelse | 66 hk/95 nm |
| Acceleration | 14,7 sek. |
| Tophastighed | 156 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Lysblåmetal |
Beskrivelse
kørecomputer, multifunktionsrat, bagagerumsdækken, stofindtræk, splitbagsæde, el-sidespejle, aircondition, fuldaut. klima, sædevarme, el-ruder, udv. temp. måler, fartpilot, 4x el-ruder, cd/radio, navigation, android auto, musikstreaming via bluetooth, apple carplay, håndfrit til mobil, airbag, esp, isofix, dæktryksmåler
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 117.161 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.008 kg |
| Bredde | 166 cm |
| Længde | 367 cm |
|---|---|
| Højde | 150 cm |
| Lasteevne | 412 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 40 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 4x el-ruder | Fartpilot |
|---|---|
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
| Airbags | Håndfrit til mobil |
| Aircondition | Isofix |
| Android auto | Kørecomputer |
| Antispin | Multifunktionsrat |
| Apple carplay | Musikstreaming via bluetooth |
|---|---|
| Bagagerumsdækken | Navigation |
| CD/radio | Sædebetræk, stof |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| El-ruder | Splitbagsæde |
| El-sidespejle | Stofindtræk |
| ESP / ESC | Udv. temp. måler |