Hyundai i101,0 MPi Advanced 5d
Kontantpris
99.800 kr.Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2022 |
| Kilometertal | 62.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 20,8 km/l |
| CO2 udledning | 110 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.400 kr. / år |
| Ydelse | 67 hk/96 nm |
| Acceleration | 17,8 sek. |
| Tophastighed | 153 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 300 kg |
| Farve | Koksmetal |
Beskrivelse
Rigtig fin bil. Godt udstyret!!
✔️ bakkamera
✔️ fuldaut. klima
✔️ fartpilot
✔️ varme i rat
✔️ sædevarme
✔️ apple carplay/android auto
kørecomputer, multifunktionsrat, læderrat, højdejust. førersæde, splitbagsæde, el-sidespejle m/varme, udv. temp. måler, , fjernb. centrallås, app integration, el-ruder, dab radio, håndfrit til mobil, usb-a tilslutning, træthedsregistrering, regnsensor, , isofix, dæktryksmåler
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 125.815 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | 252 liter |
| Vægt | 1.039 kg |
| Bredde | 168 cm |
| Længde | 367 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 271 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 300 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 36 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| Android auto | Isofix |
| App integration | Kørecomputer |
| Apple carplay | Læderrat |
| Bakkamera | Multifunktionsrat |
| DAB radio | Regnsensor |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
|---|---|
| El-ruder | Splitbagsæde |
| El-sidespejle m. varme | Træthedsregistrering |
| Fartpilot | Udv. temp. måler |
| Fjernb. centrallås | USB A tilslutning |
| Fuldaut. klima | USB tilslutning |
| Håndfrit til mobil | Varme i rat |