Hyundai i101,0 MPi Pure 5d
Kontantpris
83.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2021 |
| Kilometertal | 73.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 20,8 km/l |
| CO2 udledning | 110 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.400 kr. / år |
| Ydelse | 67 hk/96 nm |
| Acceleration | 17,8 sek. |
| Tophastighed | 153 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 300 kg |
| Farve | Koksmetal |
Beskrivelse
Åbent i påsken 2.påskedag kl.11-16, Prisen på bilen er sat lidt lavere end markedet pga. enkelte brugs ridser, køre godt, lev. Nysynet, højdejust. førersæde, fjernb. centrallås, aircondition, apple carplay, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, aux tilslutning, dæktryksmåler, esp, antispin, el-ruder, kørecomputer, læderrat, el-sidespejle m/varme
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 100.816 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | 252 liter |
| Vægt | 1.039 kg |
| Bredde | 168 cm |
| Længde | 367 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 271 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 300 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 36 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El-sidespejle m. varme |
|---|---|
| Aircondition | ESP / ESC |
| Antispin | Fjernb. centrallås |
| Apple carplay | Håndfrit til mobil |
| AUX tilslutning | Højdejust. førersæde |
| Dæktryksmåler | Kørecomputer |
| El-ruder | Musikstreaming via bluetooth |
|---|