Honda Jazz1,5 i-VTEC Dynamic CVT 5d
Kontantpris
110.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2018 |
| Kilometertal | 41.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 18,5 km/l |
| CO2 udledning | 124 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.440 kr. / år |
| Ydelse | 130 hk/155 nm |
| Acceleration | 10,0 sek. |
| Tophastighed | 190 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 1 |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
Top udstyrs modellen SPORT.
Honda Jazz 1.5 i-VTEC CVT
Sælges nysynet.
Meget flot og velholdt.
Ejes af ældre dame.
Sport-udstyrsvarianten:
“SPORT” Chrome i dørkarmen.
Automatgear (CVT).
Sorte fælge med rød kant.
Sport-bagkofanger med diffusor.
Sæde/rat med røde syninger.
Læderrat med multifunktion.
LED-lys i instrumentbrættet
“piano black”-paneler i kabinen.
Ny serviceret og komplet servicebog.
Både sommer og vinter hjul medfølger
Sælges da ejer pga alder ikke længere skal køre bil.
Sport-versionen med 130 hk i-VTEC motor og en række visuelle sportstræk, men ellers samme komfort som Executive
Ingen anhænger træk.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 207.498 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 354 liter |
| Vægt | 1.124 kg |
| Bredde | 169 cm |
| Længde | 405 cm |
|---|---|
| Højde | 153 cm |
| Lasteevne | 481 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 40 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El-ruder |
|---|---|
| Aircondition | Fartpilot |
| Alufælge | Fjernlysassistent |
| Auto. nødbremse | Navigation |
| Automatgear | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk lys | Sædevarme |
| Automatisk start/stop | Servo |
|---|---|
| Dæktryksmåler |