Ford S-MAX1,5 EcoBoost Titanium 7prs 5d
Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2019 |
| Kilometertal | 71.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 14,9 km/l |
| CO2 udledning | 186 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 5.000 kr. / år |
| Ydelse | 165 hk/240 nm |
| Acceleration | 10,2 sek. |
| Tophastighed | 203 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.600 kg |
| Farve | Beigemetal |
Beskrivelse
Er du/i på udkig efter en bil med masser af plads og lavt km tal, men vil ikke gå på kompromis med udstyr og komfort?
Så er denne Ford S-Max lige noget for dig/jer.
I får her en idé om hvad bilen har og kan.
Ford S-Max Titanium, 7prs. 1,5 benzin. 165hk
Km. Tal - 71xxx
- Nysynet og serviceret i December 2025.
- 7 Sæder
- Aftagelig anhænger træk
- 2 zoners klimaanlæg
- Sædevarme
- håndfri telefon - apple carplay, Android auto
- Digitalt instrument
- Fartpilot
- Parkering assistent
- Parkerings sensor for/bag
- Auto lys, auto op-/ned blænding
- LED kørelys
- Navigation
- Varme I forruden
- Vejbane assistent
- Regnsensor
- EL foldbare sidespejle med varme
- El håndbremse
- Sommer og Vinterhjul
- Stof og gummi måtter
- Ambiente belysning
- Nøglefri start
- Nøglefri døre
- Mørktonede ruder I bag
- Aut. nedblændeligt bakspejl
2. sæderække kan køres frem så der nemt kan sidde nogen på 3. række.
Lyder denne bil som en for jeres familie, så kontakt mig endelig hvis i har spørgsmål eller vil have en fremvisning og prøve tur.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 359.893 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | MPV |
| Bagagerumsstørrelse | 630 liter |
| Vægt | 1.784 kg |
| Bredde | 192 cm |
| Længde | 480 cm |
|---|---|
| Højde | 166 cm |
| Lasteevne | 666 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.600 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Tankkapacitet | 68 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Dæktryksmåler |
|---|---|
| Aircondition | El-ruder |
| Alufælge | Fartpilot |
| Android auto | Fjernlysassistent |
| Anhængertræk, aftagl. | Fuldaut. klima |
| Apple carplay | Nøglefri tænding |
| Auto. nødbremse | Parkeringssensor (for) |
|---|---|
| Auto. parkering | Sædevarme |
| Automatisk lys | Servo |
| Automatisk start/stop | Vognbaneassistent |