Ford Galaxy2,0 TDCi 150 Titanium 7prs 5d
Kontantpris
149.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2017 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2017 |
| Kilometertal | 168.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 20,0 km/l |
| CO2 udledning | 133 g/km |
| Euronorm | 5 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 4.960 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/350 nm |
| Acceleration | 10,9 sek. |
| Tophastighed | 195 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 2.000 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
- Masser af plads til 7-personer.
- Træk til 2.000 kg.
- Super komfortabel og kører 20 km/l. ved blandet kørsel. Kører ca. 900 km på en tankfuld.
- Masser af udstyr: Bl.a. SONY-anlæg, Automatisk parkering, El-foldbare bagsæder, Vognbane-assistent, Apple Carplay/Android Auto.
- Undervognsbehandlet flere gange (absolut ingen rust).
- Passet med service hele vejen igennem - har sidst fået service v. 163.000 km. Og tandrem er skiftet v. 152.000 km.
- Står på originale 17" vinterhjul. Der medfølger også originale 17" sommerhjul - alle dæk med masser af mønster.
- Sidst synet i februar 2025 - kan sagtens nysynes igen.
- Ring eller skriv endelig for spørgsmål.
- Evt. bytte med mindre dieselbil.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | MPV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.655 kg |
| Bredde | 192 cm |
| Længde | 484 cm |
|---|---|
| Højde | 175 cm |
| Lasteevne | 940 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.000 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 68 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fartpilot |
|---|---|
| Aircondition | Fjernlysassistent |
| Alufælge | Fuldaut. klima |
| Android auto | Kurvelys |
| Apple carplay | Navigation |
| Auto. parkering | Nøglefri tænding |
| Automatisk lys | Sædevarme |
|---|---|
| Automatisk start/stop | Servo |
| Dæktryksmåler | Træk |
| El-ruder | Vognbaneassistent |