Ford Focus2,0 Cabriolet Titanium aut. 2d
Kontantpris
48.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2007 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2007 |
| Kilometertal | 135.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 12,0 km/l |
| CO2 udledning | 192 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 6.800 kr. / år |
| Ydelse | 145 hk/185 nm |
| Acceleration | 10,3 sek. |
| Tophastighed | 208 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.250 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
Kør sommeren i møde i en flot og velholdt Ford Focus 2,0 Cabriolet Titanium 2d med automatgear. Lyst læder indtræk, fartpilot, el-metalfoldetag, aftageligt anhængertræk og en masse andre lækkerier. Med til bilen er to sæt alufælge, et sæt med vinterdæk og et sæt RS fælge med sommerdæk. Du bliver godt kørende.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 451.333 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Cabriolet |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.461 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 451 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 469 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.250 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | 55 l |
| Døre | 2 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El-soltag |
|---|---|
| Aircondition | Fartpilot |
| Alufælge | LED Kørelys |
| Anhængertræk, aftagl. | Sædevarme |
| Automatgear | Servo |
| El-ruder |