Ford Focus1,5 TDCi 105 Titanium ECO 5d
Kontantpris
39.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2015 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2015 |
| Kilometertal | 249.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 29,4 km/l |
| CO2 udledning | 90 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.040 kr. / år |
| Ydelse | 105 hk/270 nm |
| Acceleration | 11,8 sek. |
| Tophastighed | 187 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 400 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
Veludstyret og økomisk bil med lavt brændstofforbrug og lav grøn afgift. Udover påførte udstyrsliste har den bil både varme i forruden og el-spejle, isofix, multifunktionsrat og håndfri telefoni.
Bilen er løbende serviceret, men skal have service på aircondition.
Hvis du kan leve med bulen på bagklappen har du her en god, økonomisk og driftsikker bil.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 263.028 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.516 kg |
| Bredde | 182 cm |
| Længde | 436 cm |
|---|---|
| Højde | 147 cm |
| Lasteevne | 384 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 400 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 53 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El-ruder |
|---|---|
| Alufælge | Fartpilot |
| Anhængertræk, aftagl. | Nøglefri tænding |
| Automatisk start/stop | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Servo |