Ford Focus1,0 SCTi 125 Titanium stc. 5d
Kontantpris
98.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2017 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2017 |
| Kilometertal | 144.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 20,8 km/l |
| CO2 udledning | 111 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.600 kr. / år |
| Ydelse | 125 hk/170 nm |
| Acceleration | 11,2 sek. |
| Tophastighed | 193 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Sølvmetal |
Beskrivelse
Ford Focus 1.0 EcoBoost 125 Titanium – Nysynet, fuld servicebog og ny tandrem.
Velholdt Ford Focus Titanium fra december 2017. Bilen har kørt 144.000 km og fremstår i pæn stand både inde og ude. Ikke-ryger bil. Den er løbende serviceret og har fuld servicebog – senest serviceret februar 2026.
- Nysynet februar 2026
- Service hos Ford, februar 2026
- Tandrem skiftet februar 2025 hos Ford (ingen kommende udgift)
- Fuld servicebog
Masser af udstyr:
- Anhængertræk
- Fartpilot
- Bakkamera
- 2-zonet klimaanlæg
- Sædevarme
- Multifunktionsrat
- Bluetooth / håndfri
- Navigation
- Android Auto (med USB dongle, så den automatisk logger på)
- Parkeringssensorer for og bag
- El-ruder og el-spejle
Den står på helårsdæk.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 274.938 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.218 kg |
| Bredde | 182 cm |
| Længde | 456 cm |
|---|---|
| Højde | 151 cm |
| Lasteevne | 682 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 55 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El-ruder |
|---|---|
| Aircondition | Fartpilot |
| Android auto | Navigation |
| Auto. nødbremse | Parkeringssensor (for) |
| Auto. parkering | Sædevarme |
| Automatisk start/stop | Servo |
| Bakkamera | Træk |
|---|---|
| Dæktryksmåler |