Ford Focus1,0 SCTi 100 Edition stc. ECO 5d
Kontantpris
42.500 kr.Detaljer
| Modelår | 2013 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2014 |
| Kilometertal | 213.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 20,8 km/l |
| CO2 udledning | 111 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 100 hk/170 nm |
| Acceleration | 12,7 sek. |
| Tophastighed | 185 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Super fin focus.lige skiftet tandrem og oliepumpe samt vandpumpe.ny komplet kobling monteret så de poster skal der ikke tænkes på.nyere bremser for samt bag
Sommer og vinterhjul
Ikke ryger
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 234.487 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.213 kg |
| Bredde | 182 cm |
| Længde | 456 cm |
|---|---|
| Højde | 151 cm |
| Lasteevne | 687 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 55 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El-ruder |
|---|---|
| Aircondition | Sædevarme |
| Alufælge | Servo |