Fiat 500e42 la Prima Sky 3d
Kontantpris
124.800 kr.Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2021 |
| Kilometertal | 40.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 310 km |
| Batterikapacitet | 37,3 kWh |
| Energiforbrug | 144 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 100 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | 20 min |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 118 hk/220 nm |
| Acceleration | 9,0 sek. |
| Tophastighed | 150 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Koksmetal |
Beskrivelse
Fiat 500e er en charmerende og økonomisk bybil eller pendlerbil til de kortere afstande. Velholdt og fejlfri nyserviceret topmodel La Prima sælges inklusive originale alu vinterhjul. Bilen er synet i november 2025 uden anmærkninger, og alle service er overholdt.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | 185 liter |
| Vægt | 1.390 kg |
| Bredde | 168 cm |
| Længde | 363 cm |
|---|---|
| Højde | 153 cm |
| Lasteevne | 336 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 3 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El-ruder |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | Fjernlysassistent |
| Aircondition | Fuldaut. klima |
| Alufælge | LED Kørelys |
| Android auto | Navigation |
| Apple carplay | Nightvision |
| Auto. nødbremse | Nøglefri tænding |
|---|---|
| Automatgear | Panoramatag |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (for) |
| Bakkamera | Sædevarme |
| Blindvinkelassistent | Servo |
| Dæktryksmåler | Vognbaneassistent |