Citroën C11,0i Exclusive 5d
Detaljer
| Modelår | 2014 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2014 |
| Kilometertal | 201.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 23,3 km/l |
| CO2 udledning | 99 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 68 hk/93 nm |
| Acceleration | 13,7 sek. |
| Tophastighed | 157 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Koks |
Beskrivelse
A F H E N T N I N G S T I L B U D !! E N G R O S T I L C V R !! Dette betyder ikke at bilen fejler noget, men at den går uden for vores sortiment!
Reg.nr: AL44584
Senest synet: 15-02-2024
kørecomputer, stofindtræk, højdejust. førersæde, splitbagsæde, aircondition, centrallås, el-ruder, cd/radio, aux tilslutning, db. airbags, antispin, esp
Stengaard Biler er medlem af Autobranchen Danmark!
Finansering tilbydes fra 0, -kr i udbetaling og lav rente.
Forsikring fra 3.199, - om året i fuld kasko(elite-bilister)! Eller kun 269, -kr om måneden!
Vi tager gerne din bil i bytte.
Se alle vores biler på www.StengaardBiler.dk
Eller kom ud og besøg os på Fjeldhammervej 23,
2610 Rødovre.
Vi har åbent:
Mandag til Fredag; 10:00 - 17:00.
Lørdag; Efter aftale.
Søndag; 12:00-16:00
Forbehold for tastefejl.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 106.990 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 805 kg |
| Bredde | 163 cm |
| Længde | 344 cm |
|---|---|
| Højde | 147 cm |
| Lasteevne | 385 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 35 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| Aircondition | Højdejust. førersæde |
| Antispin | Intelligent hastighedsassistent |
| AUX tilslutning | Kørecomputer |
| CD/radio | Sædebetræk, stof |
| Centrallås | Splitbagsæde |
| El-ruder | Stofindtræk |
|---|---|
| ESP / ESC |