Smart Fortwo Coupé0,8 CDi Passion aut. 3d
Kontantpris
16.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2010 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2010 |
| Kilometertal | 181.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 30,3 km/l |
| CO2 udledning | 88 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.040 kr. / år |
| Ydelse | 54 hk/130 nm |
| Acceleration | 16,8 sek. |
| Tophastighed | 135 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | - |
| Farve | - |
Beskrivelse
DER STÅR EN REGULÆR BIL SÆLGES SOM DEN STÅR BILEN ER SYNET 04-11-2024 MED AUTOMATGEAR MED PARTIKELFILTER SÅ MÅ KØRE I ALLE BYER , stofindtræk, aircondition, automatgear, cd/radio, 6 airbags, esp, airbag, antispin
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 139.901 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 770 kg |
| Bredde | 156 cm |
| Længde | 270 cm |
|---|---|
| Højde | 156 cm |
| Lasteevne | 280 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | 33 l |
| Døre | 3 |
Udstyr og tilbehør
| 6 airbags | Automatgear |
|---|---|
| ABS-bremser | CD/radio |
| Airbags | ESP / ESC |
| Aircondition | Sædebetræk, stof |
| Antispin | Stofindtræk |