BMW X53,0 xDrive45e M-Sport aut. 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2022 |
| Kilometertal | 61.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 76,9 km/l |
| Rækkevidde | (WLTP) 85 km |
| Batterikapacitet | 21,3 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 250 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 29 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 394 hk/600 nm |
| Acceleration | 5,6 sek. |
| Tophastighed | 235 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 2.700 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
BMW X5 45e - en af markedets mest alsidige SUV med stærk hybrid drivlinje.
Perfekt til både familien og firmakørsel - kører komfortabelt, støjsvagt og kraftfuldt.
Leasing eksempel 12 måneder:
Førstegangsydelse: Kr. 80.000,- ex. moms
Md. Ydelse: Kr. 5.324.- ex. moms
Restværdi: Kr. 350.000,- ekskl. afgift og moms.
Bilen kan leases privat. Der skal blot tillægges moms.
Alle annonceret biler er til øjeblikkelig levering!
Det vigtigste udstyr:
- M Aerodynamics Package
- Panorama soltag
- Bmw Laser lygter
- Driving Assistant
- Parking Assistant Plus
- M Sport Package+
- 2-axle Air Suspension
- 21'' BMW M-sport alufælge
- M Læderrat
- M Sportpakke
- El sæder m. memory
- Head up display
- Ambient belysning
- Køreassistent
- Parkeringsassistent Plus
- Connected drive Services
- BMW Live Cockpit Professional
- Elektrisk træk
kørecomputer, digitalt cockpit, læderrat, el indst. førersæde, el indst. forsæder, højdejust. forsæder, el indst. førersæde m. memory, justerbar lændestøtte, 3 individuelle sæder i bag, ambiente belysning, mørk loftbeklædning, 21" alufælge, alufælge, glastag, el-soltag, el-sidespejle m/varme, el-klapbare sidespejle, el-sidespejle, el-klapbare sidespejle m/varme, led kørelys, led baglygter, træk, svingbart træk (elektrisk), aftageligt træk, svingbart træk (manuel), ratgearskifte, fuldaut. klima, 2 zone klima, automatgear, aircondition, centrallås, fartpilot, sædevarme, el-ruder, 4x el-ruder, nøglefri tænding, automatisk start/stop, el betjent bagklap, luftundervogn, navigation, apple carplay, android auto, usb-c tilslutning, musikstreaming via bluetooth, alarm, regnsensor, 360° kamera, bakkamera, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), dæktryksmåler, isofix, skiltegenkendelse, 8 airbags, antispin, vognbaneassistent, stemmebetjening, auto hold, blindvinkelsassistent, esp, airbag, automatisk lys, elektrisk parkeringsbremse, headup display
*Der tages forbehold for indtastningsfejl og afgiftsreguleringer.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 1.017.334 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 500 liter |
| Vægt | 2.410 kg |
| Bredde | 200 cm |
| Længde | 492 cm |
|---|---|
| Højde | 175 cm |
| Lasteevne | 740 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.700 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 6 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 69 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | El-soltag |
|---|---|
| 21 tommer Alufælge | Elektrisk parkeringsbremse |
| 3 individuelle sæder i bag | Elsæder |
| 360° kamera | ESP / ESC |
| 4x el-ruder | Fartpilot |
| 8 airbags | Fjernb. centrallås |
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
|---|---|
| Aftageligt træk | Head-up display |
| Airbags | Højdejust. forsæde |
| Aircondition | Isofix |
| Alarm | Justerbar lændestøtte |
| Alufælge | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Ambiente belysning | Kørecomputer |
| Android auto | Læderrat |
| Anhængertræk, aftagl. | LED baglygter |
| Antispin | LED Kørelys |
| Apple carplay | Luftundervogn |
| Auto hold | Mørk loftbeklædning |
| Automatgear | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk lys | Navigation |
| Automatisk start/stop | Nøglefri tænding |
| Bakkamera | Panoramatag |
| Blindvinkelassistent | Parkeringssensor (bag) |
| Centrallås | Parkeringssensor (for) |
| Dæktryksmåler | Ratbetjent gearskifte |
| Digitalt cockpit | Ratgearskifte |
| El betjent bagklap | Regnsensor |
| El indst. førersæde | Sædevarme |
| El indst. førersæde m. memory | Skiltegenkendelse |
| El indst. forsæder | Stemmebetjening |
| El-klapbare sidespejle | Svingbart træk (elektrisk) |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Svingbart træk (manuelt) |
| El-ruder | Træk |
| El-sidespejle | USB C tilslutning |
| El-sidespejle m. varme | Vognbaneassistent |
Leasing
- Leasing typeFinansiel, ekskl. moms
- Månedlig ydelse5.324 kr.
- Førstegangsydelse80.000 kr.
- Totalpris i løbetiden143.888 kr.
- Restværdi(køber hæfter) 350.000 kr.
- Løbetid12 mdr.
- Antal kilometer inkluderetIkke relevant
- ForsikringIkke inkluderet
- Service og vedligeholdIkke inkluderet