BMW X53,0 xDrive45e M-Sport+ aut. 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2022 |
| Kilometertal | 40.500 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 76,9 km/l |
| Rækkevidde | (WLTP) 84 km |
| Batterikapacitet | 21,3 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 253 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 30 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 394 hk/600 nm |
| Acceleration | 5,6 sek. |
| Tophastighed | 235 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 2.700 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
LEXLEASINGTILBUD FRA NORD LEASING I BMW X5 3, 0 xDrive45e M-Sport aut
BEMÆRK: Fremvisning kun efter bekræftet aftale.
BEMÆRK: Bilen står på lager, klar til omgående levering.
__________________________________________
PRIVATLEASING - 12 MÅNEDER
Førstegangsydelse: 82.000 inkl. moms
Månedlig ydelse: 7489 inkl. moms
Restværdi: 344.400 ex. moms og registreringsafgift.
___________________________________________
Bilen kan også leveres til erhverv.
Nævneværdigt udstyr:
- Panoramasoltag
- Adaptiv fartpilot
- Laser forlygter
- Bowers & Wilkins Sound System
- Head-up display
- Bakkamera
- El-justerbar lædersæder, m memory
- El-klapbare sidespejle, m varme
- El-ratstamme
- Komfortadgang
- Trådløs opladning
- Motorkabinevarmer
- Fjernlysassistent
- Parkeringsassistent
- Vognbaneassistent
- Blindvinkel-sensor
- Luftundervogn
- Apple-Carplay
- M-Sport interiør & eksteriør
- Metallak, Black Sapphire
- Shadow-line
- BMW M Performance Carbon spejle
- 21" M-alufælge
Og meget mere!
Leveringsomkostninger: 4.000 kr. ex. moms
Hos Nord Leasing tilbyder vi:
- At tage din nuværende bil i bytte
- Fri kilometer i leasingaftalen
- Attraktiv forsikring
- Cargarantie
Hos Nord Leasing har vi hjulpet leasingkunder med at finde deres drømmebil siden 2014, og vi kan også hjælpe dig! Vi er selvfinansierende, og skærer dermed ALLE fordyrerende mellemled væk!
Ring til os idag på 71 99 50 60 og lad os tage en god snak om dine muligheder for at komme bag rattet i din drømmebil.
Kontakt os for et skræddersyet tilbud der matcher dine behov.
Priserne er angivet ex. grøn ejerafgift, forsikring, brændstof og service.
Der tages forbehold for trykfejl.
Tilbudsnummer: 16108
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 1.127.173 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 500 liter |
| Vægt | 2.410 kg |
| Bredde | 200 cm |
| Længde | 492 cm |
|---|---|
| Højde | 175 cm |
| Lasteevne | 740 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.700 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 6 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 69 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 21 tommer Alufælge | Fuldaut. klima |
|---|---|
| 3 individuelle sæder i bag | Højdejust. førersæde |
| ABS-bremser | Højdejust. forsæde |
| Adaptiv fartpilot | Justerbar lændestøtte |
| Adaptiv undervogn | Kørecomputer |
| Adaptive forlygter | Kurvelys |
| Aircondition | Læderindtræk |
|---|---|
| Alufælge | Laser forlygter |
| Ambiente belysning | Mørktonede ruder i bag |
| Apple carplay | Multifunktionsrat |
| Automatgear | Panoramatag |
| Bagagerumsdækken | Parkeringssensor (bag) |
| Bakkamera | Parkeringssensor (for) |
| Digitalt cockpit | Ratbetjent gearskifte |
| El indst. førersæde | Ratgearskifte |
| El indst. førersæde m. memory | Sædebetræk, læder |
| El indst. forsæder | Sædevarme |
| El komfortsæder | Soltag |
| El-justerbar lændestøtte | Tagræling |
| El-sidespejle m. varme | Tonede ruder |
| Elsæder | Varmepumpe |
| Fod betjent bagklap | Vinterhjul |
Leasing
- Leasing typeFinansiel, ekskl. moms
- Månedlig ydelse5.990 kr.
- Førstegangsydelse64.990 kr.
- Totalpris i løbetiden136.870 kr.
- Restværdi(køber hæfter) 344.400 kr.
- Løbetid12 mdr.
- Antal kilometer inkluderet20.000 km/årligt
- ForsikringIkke inkluderet
- Service og vedligeholdInkl. serviceaftale (ekskl. dæk)