BMW X12,0 sDrive18d M-Sport aut. 5d
Kontantpris
248.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2021 |
| Kilometertal | 168.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 22,8 km/l |
| CO2 udledning | 138 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.600 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/330 nm |
| Acceleration | 9,4 sek. |
| Tophastighed | 205 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 1.800 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Vi sælger vores meget velholdte BMW X1 18d M-Sport Aut.
En praktisk og meget velkørende bil med BMWs M-Sport pakke, der giver bilen et dynamisk design og gode køreegenskaber.
Bilen har BMWs fremragende 8-trins gearkasse, der på én gang skifter lynhurtigt og silkeblødt, BMW Connected Drive, BMW Driving assistant Plus, Navigation, Fartpilot, Sædevarme, Regensensor, parkeringssensorer (for/bag), elruder/spejle, Stop & Go funktion og aftageligt anhængertræk mm.
Bilen er altid passet med service på autoriseret BMW værksted, har en keramisk coating af lakken og er i rigtig flot stand.
Må trække 1.800 kg campingvogn/trailer m/bremse.
Vi kan desværre ikke tage en bil i bytte.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 469.608 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 505 liter |
| Vægt | 1.515 kg |
| Bredde | 182 cm |
| Længde | 445 cm |
|---|---|
| Højde | 160 cm |
| Lasteevne | 575 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.800 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 51 l |
| Døre | 5 |