BMW i4M50 M-Sport Pro xDrive 5d
Kontantpris
430.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2024 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2025 |
| Kilometertal | 32.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 502 km |
| Batterikapacitet | 81,1 kWh |
| Energiforbrug | 188 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 544 hk/795 nm |
| Acceleration | 3,9 sek. |
| Tophastighed | 225 km/t |
| Trækvægt | 1.600 kg |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
Hysterisk velholdt bmw i4 M50 sælges pga. ryg problemer. Bilen er købt hos Jan Nygård og der er service også lavet, bilen har aldrig været i vaskehal derfor denne glas i lakken. Bil i bytte kan godt accepteres hvis det er en BMW IX fra 2025 med det nye interiør.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 470 liter |
| Vægt | 2.336 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 478 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 399 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.600 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fjernlysassistent |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | Fuldaut. klima |
| Adaptiv undervogn | LED Kørelys |
| Aircondition | Navigation |
| Alufælge | Nøglefri tænding |
| Apple carplay | Parkeringssensor (for) |
| Bakkamera | Sædevarme |
|---|---|
| Dæktryksmåler | Servo |
| El betjent bagklap | Træk |
| El-ruder | Vognbaneassistent |