BMW X33,0 xDrive30d aut. 5d
Kontantpris
380.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2018 |
| Kilometertal | 213.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 17,5 km/l |
| CO2 udledning | 152 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 6.720 kr. / år |
| Ydelse | 265 hk/620 nm |
| Acceleration | 5,8 sek. |
| Tophastighed | 240 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 2.000 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
En rigtig fin BMW X3 med meget extra udstyr.
Har desværre en lille skade på bagklappen.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 846.195 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 550 liter |
| Vægt | 1.895 kg |
| Bredde | 189 cm |
| Længde | 471 cm |
|---|---|
| Højde | 168 cm |
| Lasteevne | 605 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.000 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 6 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 68 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
|---|---|
| Aircondition | Head-up display |
| Alufælge | LED Kørelys |
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk start/stop | Nøglefri tænding |
| Dæktryksmåler | Parkeringssensor (for) |
| El betjent bagklap | Sædevarme |
|---|---|
| El-ruder | Servo |
| Fartpilot |