BMW i4eDrive40 Fully Charged M-Sport 5d
Detaljer
| Modelår | 2025 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2025 |
| Kilometertal | 23.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 581 km |
| Batterikapacitet | 81,3 kWh |
| Energiforbrug | 160 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 22,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 200 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | 30 min |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 340 hk/430 nm |
| Acceleration | 5,6 sek. |
| Tophastighed | 190 km/t |
| Trækvægt | 1.600 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
BEMÆRK – BMW SELECTION GARANTI UDLØB Marts 2030!!!
Faceliftet BMW i4 eDrive40 Fully Charged sælges.
Bilen står som ny både ude og inde. Rigtig fint udstyret med HeadUp Display, El-justerbare sæder, Svingbar træk, adaptiv fartpilot osv.
Udstyr highlights
* BMW M-Sport Fully Charged udgave
* Portimao Blå farve
* El Svingbar træk til 1600kg
* BMW Live Cockpit Professional med digital display
* Head-Up display
* HiFi Anlæg
* AppleCarplay
* DAB Radio
* El justerbare førestole
* Memory funktion til førestol
* Keyless Go - nøglefri betjening
* Adaptiv Fartpilot m. Stop&Go
* Parking Assistant Plus
* Automatisk parkering
* 360 graders kamera
* Adaptive forlygter med fjernlys assistant
* Laser baglygter (faceliftet)
* Ratvarme
* Tonede Ruder
* Farvede bremse kaliber (M blå)
* 19” M-Sport sommerhjul
Fin bil i den rigtige farvekombination og udstyr. Bemærk den udvidet BMW garanti der har bedre betingelser end hos andre forhandlere.
Bil kan evt tages i bytte hvis prisen er realistisk.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 470 liter |
| Vægt | 2.050 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 478 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 555 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.600 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El komfortsæder |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | Fjernlysassistent |
| Adaptiv undervogn | Fuldaut. klima |
| Alufælge | Head-up display |
| Anhængertræk, aftagl. | Internet |
| Apple carplay | LED Kørelys |
| Auto. nødbremse | Navigation |
|---|---|
| Auto. parkering | Nøglefri tænding |
| Automatgear | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk lys | Sædevarme |
| Automatisk start/stop | Servo |
| Bakkamera | Vognbaneassistent |
| El betjent bagklap | Xenonlygter |