BMW i4eDrive40 M-Sport Pro 5d
Kontantpris
380.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2023 |
| Kilometertal | 35.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 584 km |
| Batterikapacitet | 80,7 kWh |
| Energiforbrug | 163 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 205 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 340 hk/430 nm |
| Acceleration | 5,6 sek. |
| Tophastighed | 190 km/t |
| Trækvægt | 1.600 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
Meget velholdt og topudstyret BMW i4 eDrive40 M-SPORT PRO. Kørt 35.000 km og fra 12/2023. En model der virkelig skiller sig ud blandt alle de andre i4ere ved at have de sorte M nyre, sorte M forlygter, sort M heksbøjle og røde M bremser.
Highlight: Sortmetal
19” BMW 860M alufælge med sommerdæk
Sorte alufælge med vinterdæk
Head up Display
Driving Assistant Professional (den store kør-selv pakke)
Parking Assistant Plus (kamera foran + bagved + 360 kamera + Panorama view + sensor foran/bagved)
Elektronisk anhængertræk
Varme i forsæder
Komfortadgang (nøglefri)
Ambient light
M Sorte nyrer + mørke ruder
M Sorte forlygter (shadow line)
M sikkerhedsseler
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 470 liter |
| Vægt | 2.125 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 478 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 480 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.600 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Servo |
|---|