BMW 520d2,0 Touring Sport Line aut. 5d
Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2017 |
| Kilometertal | 255.600 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 23,3 km/l |
| CO2 udledning | 114 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.600 kr. / år |
| Ydelse | 190 hk/400 nm |
| Acceleration | 7,8 sek. |
| Tophastighed | 225 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 2.000 kg |
| Farve | Koksmetal |
Beskrivelse
⚫SÆLGES LAVPRIS⚫
⭐️ KØR NY BIL FRA KUN 2300 KR. PR. MÅNED! ⭐️
🚗 Attraktiv finansiering tilpasset dig
✔️ Kun 20 % i udbetaling – fra 2300 kr. pr. måned
✔️ 0 kr. i udbetaling – fra kun 2800 kr. pr. måned
✍🏻 Få en uforpligtende forhåndsgodkendelse allerede i dag
⚫Sportline model
⚫El-justerbar sportslæderkabine
⚫Ambiente belysning
⚫Digitalt cockpit
⚫Bi-xenon forlygter m. LED kørelys
⚫Skiltegenkendelse
⚫Træthedsregistrering
⚫Nøglefri start
⚫Navigation
⚫2 zone klima
⚫Anhængertræk til 2000 kg
Yderlige Udstyr:
Kørecomputer, multifunktionsrat, læderrat, højdejust, splitbagsæde, ambiente belysning, 19" alufælge, el-klapbare sidespejle m/varme, led baglygter, tagræling, automatgear, fartpilot, fjernb. centrallås, sædevarme, 4x el-ruder, el betjent bagklap, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), regnsensor, isofix, automatisk lys, airbag, esp, automatisk nødassistent, antispin, elektrisk parkeringsbremse, udv. temp. måler
⚫Vi tilbyder attraktiv finansiering med og uden udbetaling via AL Finans, Santander og Accept Auto
⚫Mulighed for tilkøb af udvidet garanti i op til 48 måneder igennem vores samarbejdspartner Fragus
⚫Åbningstider:
Mandag-Fredag: 8-16.30
Lørdag: Efter aftale
Søndag: 11-16
⚫Du kan altid finde os på:
www.ocbilsalg.dk
Tlf: 25677366
Email: Kontakt@ocbilsalg.dk
Stagehøjvej 19A 8600 Silkeborg
⚫Der tages forbehold for tastefejl og mangler i annoncen samt ændringer uden varsel
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 570 liter |
| Vægt | 1.635 kg |
| Bredde | 187 cm |
| Længde | 494 cm |
|---|---|
| Højde | 150 cm |
| Lasteevne | 745 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 66 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Isofix |
|---|---|
| 2 zone klima | Klimaanlæg, 2-zonet |
| 4x el-ruder | Kørecomputer |
| ABS-bremser | Læderindtræk |
| Airbags | Læderrat |
| Alufælge | LED baglygter |
| Ambiente belysning | LED Kørelys |
|---|---|
| Antispin | Multifunktionsrat |
| Automatgear | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk lys | Navigation |
| Automatisk nødassistent | Nøglefri tænding |
| Bi-xenon | Parkeringssensor (bag) |
| Digitalt cockpit | Parkeringssensor (for) |
| El betjent bagklap | Regnsensor |
| El indst. forsæder | Sædebetræk, læder |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Sædevarme |
| Elektrisk parkeringsbremse | Skiltegenkendelse |
| Elsæder | Splitbagsæde |
| ESP / ESC | Sportssæder |
| Fartpilot | Tagræling |
| Fjernb. centrallås | Træk |
| Fuldaut. klima | Træthedsregistrering |
| Håndfrit til mobil | Udv. temp. måler |
| Højdejust. førersæde |