BMW 520d2,0 Touring xDrive aut. 5d
Kontantpris(Engros/CVR)
169.800 kr.Detaljer
| Modelår | 2017 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2017 |
| Kilometertal | 205.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 20,0 km/l |
| CO2 udledning | 128 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 4.960 kr. / år |
| Ydelse | 190 hk/400 nm |
| Acceleration | 8,2 sek. |
| Tophastighed | 220 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 2.000 kg |
| Farve | Koksmetal |
Beskrivelse
Fin og velholdt bil, passet med service.
✔️ Fartpilot
✔️ Service ok
✔️ Aft træk
✔️ el-sæder
✔️ Sædevarme
✔️ Bluetooth
✔️ El-bagklap
✔️ Led lygter
✔️ Fuldaut. klima
18" originale sommerfælge. 18" vinterdæk medfølger. , kørecomputer, multifunktionsrat, splitbagsæde, el-sidespejle m/varme, automatgear, nøglefri tænding, 4x el-ruder, el betjent bagklap
Bemærk: Lille bule i venstre bagskærm.
FAST LAV ENGROS PRIS!!
Kan sælges på Normale vilkår til 199800.-
Aftal venligst tid for besigtigelse!!
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 657.285 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.815 kg |
| Bredde | 186 cm |
| Længde | 491 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 665 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.000 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 70 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 4x el-ruder | Fuldaut. klima |
|---|---|
| ABS-bremser | Kørecomputer |
| Automatgear | Multifunktionsrat |
| El betjent bagklap | Nøglefri tænding |
| El-sidespejle m. varme | Splitbagsæde |