BMW 320i2,0 Executive aut. 4d
Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2018 |
| Produceret | 4/2018 |
| Kilometertal | 88.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 18,9 km/l |
| CO2 udledning | 122 g/km |
|---|---|
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 2.440 kr. / år |
| Ydelse | 184 hk/290 nm |
| Acceleration | 7,3 sek. |
| Tophastighed | 235 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 1.800 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
- Bilen har bestået vores 360 graders eftersyn.
- Introduktion i alt hvad din nye BMW kan af vores product genius ved udlevering.
• Adaptiv M Undervogn
• Sportssæder
• PDC Sensorer Bag
• Sports Læderrat
• LED Forlygter
• Model Advantage
• Fartpilot
• M Sports Læderrat
• Eksteriør Alu. Satineret
Mineral Grey Met., Automatgear, Model Advantage, M Sports Læderrat m. Multifunktion, LED Forlygter, LED Tågelygter, PDC Sensorer Bag, Fartpilot, BMW Alarm System, Klimaautomatik, Sædevarme, Bluetooth Musik Streaming, Bluetooth Telefon, USB/Audio Interface, Connected Drive Services, Teleservices, Intelligent Nødopkald, Remote Services, Automatisk Antiblænd Bakspejl, Opbevarings Pakke, Forlygtevask, Regnsensor, Overvågning Dæktryk, 16'' Alu. Sommerhjul Styling 390.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 395.938 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | 480 liter |
| Vægt | 1.425 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 463 cm |
|---|---|
| Højde | 143 cm |
| Lasteevne | 580 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.800 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 60 l |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| 2 zone klima | Fuldaut. klima |
| 4x el-ruder | Håndfrit til mobil |
| ABS-bremser | Højdejust. førersæde |
| Airbags | Højdejust. forsæde |
| Aircondition | Intelligent hastighedsassistent |
| Alarm | Isofix |
|---|---|
| Alufælge | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Antispin | Kørecomputer |
| Aut. nedbl. bakspejl | Læderrat |
| Automatgear | LED Kørelys |
| Automatisk lys | Lygtevasker |
| Automatisk start/stop | Multifunktionsrat |
| Bakspejl m. nedbl. | Musikstreaming via bluetooth |
| Centrallås | Nøglefri tænding |
| Dæktryksmåler | Parkeringssensor (bag) |
| El-ruder | Sædebetræk, stof |
| El-sidespejle | Sædevarme |
| El-sidespejle m. varme | Sportssæder |
| ESP / ESC | Stofindtræk |
| Fartpilot | Tågelygter |
| Fjernb. centrallås | Udv. temp. måler |