BMW 520d2,0 Touring aut. 5d
Kontantpris
74.700 kr.Detaljer
| Modelår | 2013 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2013 |
| Kilometertal | 417.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 20,4 km/l |
| CO2 udledning | 130 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 4.960 kr. / år |
| Ydelse | 184 hk/380 nm |
| Acceleration | 8,2 sek. |
| Tophastighed | 224 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 2.000 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Leveres Nysynet.
Bilen køre super godt og går sundt i motor og gearkasse - den har fået skiftet luftbælg bag.
Meget bil for pengene !
Lavpris tilbud/ engro
, kørecomputer, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, el indst. forsæder, højdejust. forsæder, splitbagsæde, alufælge, el-sidespejle, led kørelys, tågelygter, mørktonede ruder i bag, træk, automatgear, fuldaut. klima, aircondition, 2 zone klima, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, fartpilot, sædevarme, 4x el-ruder, el betjent bagklap, cd, cd/radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, parkeringssensor (bag), isofix, airbag, antispin, esp
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 704.068 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.710 kg |
| Bredde | 186 cm |
| Længde | 491 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 665 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 70 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| 4x el-ruder | Højdejust. forsæde |
| ABS-bremser | Isofix |
| Airbags | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Aircondition | Kørecomputer |
| Alufælge | Læderrat |
| Antispin | LED Kørelys |
|---|---|
| Automatgear | Mørktonede ruder i bag |
| Bagagerumsdækken | Multifunktionsrat |
| CD | Musikstreaming via bluetooth |
| CD afspiller | Navigation |
| CD/radio | Nøglefri tænding |
| El betjent bagklap | Parkeringssensor (bag) |
| El indst. forsæder | Sædebetræk, stof |
| El-sidespejle | Sædevarme |
| Elsæder | Splitbagsæde |
| ESP / ESC | Stofindtræk |
| Fartpilot | Tågelygter |
| Fjernb. centrallås | Tonede ruder |
| Fuldaut. klima | Træk |
| Håndfrit til mobil |