BMW 320d2,0 Touring 5d
Detaljer
| Modelår | 2014 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2014 |
| Kilometertal | 290.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 21,3 km/l |
| CO2 udledning | 125 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.960 kr. / år |
| Ydelse | 184 hk/380 nm |
| Acceleration | 7,7 sek. |
| Tophastighed | 230 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.600 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
BMW 320D SÆLGES SOM ET AFHENTNINGSTILBUD!
• Bemærk bilen står på eksternt lager så kontakt os inden en evt. fremvisning.
SÆRLIGE BEMÆRKNINGER TIL BILEN:
• NÆSTE SYN: 08.07.2027
• AFTAGELIGT ANHÆNGERTÆK TIL 1.600 KG.
• EL-SIDESPEJLE MED VARME
• FARTPILOT
• EL-BETJENT BAGKLAP
• 2-ZONERS KLIMAANLÆG
• SÆDEVARME I FOR
• ORIGINAL NAVIGATION
• PARKERINGSSENSOR I BAG
• FARVE: SORT METALLIC
BILEN SÆLGES ENGROS TIL CVR UDEN GARANTI OG REKLAMATIONSRET!
Et “afhentningstilbud” hos Kring & Nielsen er en bil vi typisk har fået ind i bytte, med salget af en af vores salgsklare biler. Bilen kan være fin og velkørende, men er udenfor vores standard segment af salgsbiler - typisk på grund af alder eller kørte km. Bilen er ikke blevet gennemgået eller tjekket hos os, hvorfor den sælges som den står uden garanti eller reklamationsret til CVR. Det er derfor den kan købes billigere end tilsvarende i markedet. Hvis du ønsker at kunne reklamere efterfølgende, skal du købe en af vores salgsklarebiler.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 565.000 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.465 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 462 cm |
|---|---|
| Højde | 143 cm |
| Lasteevne | 625 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.600 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 57 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | ESP / ESC |
|---|---|
| 2 zone klima | Fartpilot |
| 4x el-ruder | Fjernb. centrallås |
| ABS-bremser | Højdejust. førersæde |
| Aftageligt træk | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Airbags | Kørecomputer |
| Aircondition | Læderrat |
|---|---|
| Alufælge | Multifunktionsrat |
| Anhængertræk, aftagl. | Navigation |
| Antispin | Nøglefri tænding |
| Aut. nedbl. bakspejl | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk lys | Regnsensor |
| Bagagerumsdækken | Sædebetræk, stof |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædevarme |
| Centrallås | Sportssæder |
| Dæktryksmåler | Stofindtræk |
| El betjent bagklap | Tågelygter |
| El-sidespejle m. varme | Træk |