BMW 420i2,0 Gran Coupé aut. 5d
Kontantpris
205.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2019 |
| Kilometertal | 133.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 18,2 km/l |
| CO2 udledning | 126 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.440 kr. / år |
| Ydelse | 184 hk/270 nm |
| Acceleration | 7,7 sek. |
| Tophastighed | 236 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Blå |
Beskrivelse
Sommer og vinter hjul med alufælge med følger.
Service overholdt hos autoriseret bmw værksted.
Stort service udført d.10.02.2026
Bliver nysynet ved salg.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 480 liter |
| Vægt | 1.515 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 464 cm |
|---|---|
| Højde | 139 cm |
| Lasteevne | 565 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 60 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fartpilot |
|---|---|
| Aircondition | Fuldaut. klima |
| Alufælge | LED Kørelys |
| Auto. nødbremse | Nøglefri tænding |
| Automatgear | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk start/stop | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Servo |
|---|---|
| El betjent bagklap | Xenonlygter |
| El-ruder |