BMW 225xe1,5 Active Tourer Sport Line aut. 5d
Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2019 |
| Kilometertal | 82.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 36,5 km/l |
| Rækkevidde | (NEDC) 52 km |
| Batterikapacitet | 7,6 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 147 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 40 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 1.140 kr. / år |
| Ydelse | 224 hk/385 nm |
| Acceleration | 6,4 sek. |
| Tophastighed | 202 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
Bilen står i 6950 Ringkøbing - kontakt os for at aftale prøvekørsel.
★★★★★ Med vores 5 stjerner på Trustpilot har CarPal branchens måske højeste rating.
Rigtig flot og velholdt BMW 225XE Plug-in Hybrid i god stand. Bilen kører virkelig godt og fejler absolut intet. Service er overholdt, og den klargøres professionelt inden salg.
HIGHLIGHTS
- Automatgear
- Head-up display
- Navigation m. stor skærm
- Nøglefri betjening & start/stop-knap
- Elektrisk bagklap
- Fartpilot
- Sportsæder m. sædevarme foran
- BMW M-Sport læderrat med multifunktion
- Musikstreaming via Bluetooth & håndfri telefon
- El-spejle m. varme
- Regnsensor
- 17” alufælge
- 2 zone fuldautomatisk klimaanlæg
>>> Fordele når du køber bil hos CarPal <<<
• 24 måneders reklamationsret
• Din nuværende bil kan indgå i handlen
• Mulighed for attraktiv finansiering igennem CarPal
• Garanti for at bilen er gældfri
• Uvildig test af bilen før køb
• Leveres nysynet
Der tages forbehold for evt. fejl og mangler i annoncen.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | MPV |
| Bagagerumsstørrelse | 468 liter |
| Vægt | 1.635 kg |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 435 cm |
|---|---|
| Højde | 156 cm |
| Lasteevne | 545 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 36 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| ABS-bremser | Head-up display |
| Apple carplay | Internet |
| Auto. parkering | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Automatgear | Læderrat |
| Automatisk lys | LED Kørelys |
| Automatisk parkeringssystem | Multifunktionsrat |
|---|---|
| Automatisk start/stop | Musikstreaming via bluetooth |
| Bakkamera | Navigation |
| Dæktryksmåler | Nøglefri tænding |
| El betjent bagklap | Parkeringssensor (bag) |
| El komfortsæder | Parkeringssensor (for) |
| El-ruder | Regnsensor |
| El-sidespejle m. varme | Sædevarme |
| Fartpilot | Sportssæder |