BMW 545e3,0 M-Sport xDrive aut. 4d
Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2021 |
| Kilometertal | 98.700 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 28,0 km/l |
| Rækkevidde | (NEDC) 58 km |
| Batterikapacitet | 9,2 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 158 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 41 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 1.400 kr. / år |
| Ydelse | 394 hk/600 nm |
| Acceleration | 4,7 sek. |
| Tophastighed | 250 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 2.000 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
BMW 545e 3.0 M-Sport xDrive aut. (2021) er en luksuriøs plug-in hybrid sedan, der kombinerer en 3,0-liters rækkesekser med elmotor og leverer ca. 394 hk og 600 Nm.
Med xDrive-firehjulstræk, M-Sport design og høj komfort får du en perfekt balance mellem performance, effektivitet og eksklusiv køreoplevelse.
🌟M-SPORT INTERIOR & EXTERIOR
🌟BMW LAZER FORLYGTER
🌟4 ZONERS FULDAUTOATISK KLIMA
🌟SOLTAG
🌟HEAD-UP DISPLAY
🌟FARTPILOT
🌟DIGITAL INSTRUMENTERING
🌟360° KAMERA
🌟BAKKAMERA
🌟PARKERINGSSENSOR
🌟SÆDEVARME
🌟NAVIGATION
🌟APPLE CARPLAY / ANDRIOD AUTO
🌟MØRK HIMMEL
🌟AMBIENTE LYS
💰 Leasingtilbud på denne eksklusive bil 💰
🔹 Udbetaling: 50.000 kr. ex moms
🔹 Månedlig ydelse: 1.672 kr. ex moms
🔹 Restværdi: 235.000 kr. ex moms og afgift
kørecomputer, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, læderindtræk, sportssæder, højdejust. førersæde, højdejust. forsæder, el indst. forsæder, el indst. førersæde, el komfortsæder, splitbagsæde, mørk loftbeklædning, ambiente belysning, alufælge, 18" alufælge, soltag, el-soltag, glastag, el-sidespejle, el-klapbare sidespejle, tågelygter, led kørelys, fuld led forlygter, adaptive forlygter, matrix led forlygter, laser forlygter, led baglygter, mørktonede ruder i bag, områdebelysning, automatgear, ratgearskifte, aircondition, fuldaut. klima, 2 zone klima, 3 zone klima, 4 zone klima, centrallås, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, el-ruder, 4x el-ruder, adaptiv undervogn, elektrisk parkeringsbremse, headup display, trådløs mobilopladning, app integration, cd/radio, dab radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, usb-c tilslutning, alarm, regnsensor, 360° kamera, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, træthedsregistrering, skiltegenkendelse, isofix, automatisk lys, fjernlysassistent, airbag, antispin, esp, vognbaneassistent, blindvinkelsassistent, stemmebetjening, auto hold
*Vi tager forbehold for stavefejl samt udstyrsvalg.
🚗 Fleksibel leasingaftale skræddersyet til dine behov!
Kontakt os for mere info eller en fremvisning.
🚨🚨 Når du køber din bil hos Car Choice, så tilbyder vi, at din nye bil bliver synet, serviceret, klargjort for 3.500kr
🚨🚨 Har du en byttebil, tøv da ikke! Vi vil hellere end gerne tage jeres bil i bytte!
🗺️ Oddesundvej 37, 6715 Esbjerg V
📱 60 76 60 60
⌨️ info@carchoice.dk
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 883.309 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | 530 liter |
| Vægt | 1.920 kg |
| Bredde | 187 cm |
| Længde | 496 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 685 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.000 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 6 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | - |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| 2 zone klima | Fuldaut. klima |
| 3 zone klima | Håndfrit til mobil |
| 360° kamera | Head-up display |
| 4 zone klima | Højdejust. førersæde |
| 4x el-ruder | Højdejust. forsæde |
| ABS-bremser | Isofix |
|---|---|
| Adaptiv undervogn | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Adaptive forlygter | Klimaanlæg, 3-zonet |
| Airbags | Klimaanlæg, 4-zonet |
| Aircondition | Kørecomputer |
| Alarm | Læderindtræk |
| Alufælge | Læderrat |
| Ambiente belysning | Laser forlygter |
| Android auto | LED baglygter |
| Antispin | LED Kørelys |
| App integration | Matrix LED forlygter |
| Apple carplay | Mørk loftbeklædning |
| Aut. nedbl. bakspejl | Mørktonede ruder i bag |
| Auto hold | Multifunktionsrat |
| Automatgear | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk lys | Navigation |
| Bagagerumsdækken | Nøglefri tænding |
| Bakkamera | Områdebelysning |
| Bakspejl m. nedbl. | Panoramatag |
| Blindvinkelassistent | Parkeringssensor (bag) |
| CD/radio | Parkeringssensor (for) |
| Centrallås | Ratbetjent gearskifte |
| DAB radio | Ratgearskifte |
| Dæktryksmåler | Regnsensor |
| Digitalt cockpit | Sædebetræk, læder |
| El indst. førersæde | Sædevarme |
| El indst. forsæder | Skiltegenkendelse |
| El komfortsæder | Soltag |
| El-klapbare sidespejle | Splitbagsæde |
| El-ruder | Sportssæder |
| El-sidespejle | Stemmebetjening |
| El-soltag | Tågelygter |
| Elektrisk parkeringsbremse | Tonede ruder |
| Elsæder | Trådløs mobilopladning |
| ESP / ESC | Træthedsregistrering |
| Fartpilot | Udv. temp. måler |
| Fjernb. centrallås | USB C tilslutning |
| Fjernlysassistent | Vognbaneassistent |
Leasing
- Leasing typeFinansiel, ekskl. moms
- Månedlig ydelse1.672 kr.
- Førstegangsydelse50.000 kr.
- Totalpris i løbetiden70.064 kr.
- Restværdi(køber hæfter) 235.000 kr.
- Løbetid12 mdr.
- Antal kilometer inkluderetIkke relevant
- ForsikringIkke inkluderet
- Service og vedligeholdIkke inkluderet