Audi Q4 e-tron40 Attitude S-line 5d
Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2021 |
| Kilometertal | 15.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 496 km |
| Batterikapacitet | 77,0 kWh |
| Energiforbrug | 182 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/310 nm |
| Acceleration | 8,5 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Lysblåmetal |
Beskrivelse
Mega lækker Audi Q4 e-tron.
Bilen er ligesom ny fra A til Z. Meget lavt kilometer.
Serviceret ved samme Audi forhandler fra ny og senest 11/02/2026. Næste service 02/2028
Audi garanti forlænget til 02/2027, derudover garanti på batteri 8 år/160.000km fra ny.
Udstyr at fremhæve:
-Flot Geyser blå metallak
-Kvalitets helårsdæk på 19" Audi fælge
-Adaptiv fartpilot med vognbaneassistent og køkørsel
-S-Line: Kabine i dellæder med gravering på forsæder
-S-Line rat, S-line oplyste indstigningslister
-Elektrisk bagklap
-Audi Vejhjælp
-Klimatisering og låsning fra Audi smartphone app
-E-tron lys under sidespejle lyser området udenfor døren op.
Hvis du ikke syntes Audis garanti er nok, kan den også sælges gennem forhandler med reklamationsret og brugtbilsattest, til 12.500dkk oveni i prisen.
Vh. Silas
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 419.866 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 520 liter |
| Vægt | 2.125 kg |
| Bredde | 187 cm |
| Længde | 459 cm |
|---|---|
| Højde | 163 cm |
| Lasteevne | 515 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El-ruder |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | Fjernlysassistent |
| Aircondition | Fuldaut. klima |
| Alufælge | Internet |
| Auto. nødbremse | Kurvelys |
| Automatgear | LED Kørelys |
| Automatisk lys | Navigation |
|---|---|
| Automatisk start/stop | Parkeringssensor (for) |
| Bakkamera | Sædevarme |
| Blindvinkelassistent | Servo |
| Dæktryksmåler | Vognbaneassistent |
| El betjent bagklap |