Audi Q4 e-tron40 Attitude 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2022 |
| Kilometertal | 114.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 508 km |
| Batterikapacitet | 77,0 kWh |
| Energiforbrug | 177 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/310 nm |
| Acceleration | 8,5 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
21" fælge, ABS, Adaptiv fartpilot, Aircondition, Alarm, Alu rails, Ambient Light, Android Auto, Apple CarPlay, Automatgear, Automatisk langt lys, Automatisk lys, Automatisk nødbremsesystem, Bakkamera, Bluetooth, DAB+ radio, Digitalt cockpit, Dæktrykssensor, ESP, El-indfældbare sidespejle m. varme, Elektrisk bagklap, kabine-betjent, Elektronisk håndbremse, Fartbegrænser, Fartpilot, Fire el-ruder, Fjernbetjent centrallås, Front Assist, Hurtig opladning CCS Combo stik, Højdejust. forsæder, Infocenter, Isofix, Kopholder, Kørecomputer, LED kørelys, LED- Pixel forlygter, LED-baglygter, LED-forlygter, Lane assist, Læderindtræk, Læderrat, Midterarmlæn foran, Multifunktionsrat, Mørktonede ruder bag, Navigation, Nedfældelige bagsæder, Nøglefri betjening, Nøglefri start, Panorama soltag, Parkeringssensor, for og bag, Regnsensor, SOS knap, Skiltegenkendelse, Sort Himmel, Splitbagsæde, Sædevarme, Tre-personers-bagsæde, Tre-zoners klimaanlæg, Udvendig temperaturmåler, Varme i rat
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 404.366 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 520 liter |
| Vægt | 2.125 kg |
| Bredde | 187 cm |
| Længde | 459 cm |
|---|---|
| Højde | 163 cm |
| Lasteevne | 515 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 21 tommer Alufælge | Højdejust. forsæde |
|---|---|
| 3 individuelle sæder i bag | Infocenter |
| 3 zone klima | Isofix |
| 4x el-ruder | Klimaanlæg, 3-zonet |
| ABS-bremser | Kopholder |
| Adaptiv fartpilot | Kørecomputer |
| Aircondition | Læderindtræk |
|---|---|
| Alarm | Læderrat |
| Alufælge | LED Kørelys |
| Android auto | Multifunktionsrat |
| Apple carplay | Musikstreaming via bluetooth |
| Aut.gear/tiptronic | Navigation |
| Auto. nødbremse | Nøglefri betjening |
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Automatisk lys | Regnsensor |
| Automatisk nødbremsesystem | Sædebetræk, læder |
| Bakkamera | Sædevarme |
| DAB+ Radio | Skiltegenkendelse |
| Digitalt cockpit | Splitbagsæde |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Tagræling |
| Fartpilot | Udv. temp. måler |
| Fjernb. centrallås | Varme i rat |
| Fuld LED forlygter | Vognbaneassistent |