Audi Q4 e-tron40 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2022 |
| Kilometertal | 51.900 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 509 km |
| Batterikapacitet | 77,0 kWh |
| Energiforbrug | 177 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/310 nm |
| Acceleration | 8,5 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
🚗 Audi Q4 e-tron 40 5d
🗓️ Første registrering: 10/2022
🚗 Kørt: 51.900 KM
🎨 Farve: Kisel Grå Metallic
🪑 Indtræk: Sort stof
🔋 Rækkevidde: 525 KM WLTP
Udstyr:
FULL LED forlygter
Adaptiv fartpilot
Varmepumpe
Bakkamera
3-zonet klimaanlæg
CarPlay
Bluetooth
P-sensor for og bag
Parkeringassistent IPA
El-bagklap
Nøglefri start
Lane assist
El-spejle m. varme
Multifunktionsrat
Højdejusterbare forsæder
19'' alufælge m. sommerdæk
Sædevarme
Assistentpakke PLUS
Klimapakke
Og meget meget mere...
💰 Attraktiv finansiering med og uden udbetaling - Kontakt salgsafdelingen
Populære tilvalg:
LADEKABEL: Kr 1.495,-
Vinterhjul komplet: Kr. 12.995,-
2 års FRAGUS garanti FRA kun: Kr. 5.995,-
Undervognsbehandling: Kr. 4.995,-
Svingbart træk: Kr. 14.995,-
📞 Kontakt os for yderligere information eller for at booke en prøvekørsel.
🚨 Der tages forbehold for tastefejl.
🚗 Bilen er importeret, og der kan derfor være udstyrsmæssige forskelle fra danske biler.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 420.710 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 520 liter |
| Vægt | 2.125 kg |
| Bredde | 187 cm |
| Længde | 459 cm |
|---|---|
| Højde | 163 cm |
| Lasteevne | 515 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | El-sidespejle |
|---|---|
| 2 zone klima | El-sidespejle m. varme |
| 3 zone klima | Elektrisk kabinevarmer |
| 4 airbags | Elektrisk parkeringsbremse |
| 4x el-ruder | ESP / ESC |
| 6 airbags | Fartpilot |
| 7 airbags | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 8 airbags | Fuld LED forlygter |
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
| Adaptiv fartpilot | Håndfrit til mobil |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Højdejust. førersæde |
| Adaptive forlygter | Højdejust. forsæde |
| Airbags | Intelligent hastighedsassistent |
| Aircondition | Isofix |
| Alufælge | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Android auto | Klimaanlæg, 3-zonet |
| Antispin | Kørecomputer |
| App integration | Læderrat |
| Apple carplay | LED baglygter |
| Aut. nedbl. bakspejl | LED Kørelys |
| Auto hold | Lygtevasker |
| Auto. nødbremse | Mørk loftbeklædning |
| Auto. parkering | Multifunktionsrat |
| Automatgear | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk lys | Nøglefri tænding |
| Automatisk nødbremsesystem | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk parkeringssystem | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk start/stop | Regnsensor |
| Bagagerumsdækken | Sædebetræk, stof |
| Bakkamera | Sædevarme |
| Bakspejl m. nedbl. | Semi-automatisk parkeringssystem |
| Centrallås | Splitbagsæde |
| DAB radio | Stofindtræk |
| DAB+ Radio | Tagræling |
| Dæktryksmåler | Træthedsregistrering |
| Digitalt cockpit | Udv. temp. måler |
| El betjent bagklap | Varmepumpe |
| El-ruder | Vognbaneassistent |