Audi Q4 e-tron40 Attitude 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2021 |
| Kilometertal | 126.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 508 km |
| Batterikapacitet | 77,0 kWh |
| Energiforbrug | 177 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/310 nm |
| Acceleration | 8,5 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
19" fælge, ABS, Adaptiv fartpilot, Aircondition, Alarm, Alu rails, Android Auto, Apple CarPlay, Automatgear, Automatisk lys, Bakkamera, Blanke rudelister, Bluetooth, DAB+ radio, Digitalt cockpit, Dæktrykssensor, ESP, El-indfældbare sidespejle m. varme, Elektrisk bagklap, kabine-betjent, Elektronisk håndbremse, Fartbegrænser, Fartpilot, Fire el-ruder, Fjernbetjent centrallås, Front Assist, Hurtig opladning CCS Combo stik, Højdejust. forsæder, Infocenter, Isofix, Kopholder, Kørecomputer, LED kørelys, LED-baglygter, LED-forlygter, Lane assist, Læderrat, Midterarmlæn foran, Multifunktionsrat, Navigation, Nedfældelige bagsæder, Nøglefri betjening, Nøglefri start, Parkeringssensor bag, Regnsensor, SOS knap, Sort Himmel, Splitbagsæde, Sædevarme, To-zoners klimaanlæg, Tre-personers-bagsæde, Træthedsregistrering, Udvendig temperaturmåler
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 404.366 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 520 liter |
| Vægt | 2.125 kg |
| Bredde | 187 cm |
| Længde | 459 cm |
|---|---|
| Højde | 163 cm |
| Lasteevne | 515 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Højdejust. forsæde |
|---|---|
| 2 zone klima | Infocenter |
| 3 individuelle sæder i bag | Isofix |
| 4x el-ruder | Klimaanlæg, 2-zonet |
| ABS-bremser | Kopholder |
| Adaptiv fartpilot | Kørecomputer |
| Aircondition | Læderrat |
|---|---|
| Alarm | LED Kørelys |
| Alufælge | Multifunktionsrat |
| Android auto | Musikstreaming via bluetooth |
| Apple carplay | Navigation |
| Aut.gear/tiptronic | Nøglefri betjening |
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (bag) |
| Bakkamera | Regnsensor |
| DAB+ Radio | Sædevarme |
| Digitalt cockpit | Splitbagsæde |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Tagræling |
| Fartpilot | Træthedsregistrering |
| Fjernb. centrallås | Udv. temp. måler |
| Fuld LED forlygter | Vognbaneassistent |