Audi Q4 e-tron40 Attitude 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2021 |
| Kilometertal | 83.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 508 km |
| Batterikapacitet | 77,0 kWh |
| Energiforbrug | 177 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/310 nm |
| Acceleration | 8,5 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
20" fælge, ABS, Adaptiv fartpilot, Airbag-deaktivering, Aircondition, Alarm, Alu rails, Alupedaler, Ambient Light, Android Auto, Apple CarPlay, Audi Drive Select, Automatgear, Automatisk langt lys, Automatisk lys, Automatisk nødbremsesystem, Autonedblændeligt bakspejl, Bakkamera, Blanke rudelister, Bluetooth, DAB+ radio, Dellæder, Digitalt cockpit, Dæktrykssensor, ESP, El-indfældbare sidespejle m. varme, Elektrisk bagklap, kabine-betjent, Elektrisk kabinevarmer, Elektronisk håndbremse, Fartbegrænser, Fartpilot, Fire el-ruder, Fjernbetjent centrallås, Front Assist, Headup display, Hurtig opladning CCS Combo stik, Højdejust. forsæder, Infocenter, Isofix, Kopholder, Kørecomputer, LED kørelys, LED-baglygter, LED-forlygter, Lane assist, Lygtevasker, Læderrat, Lændestøtte i forsæder, Midterarmlæn foran, Multifunktionsrat, Navigation, Nedfældelige bagsæder, Nøglefri betjening, Nøglefri start, Parkeringssensor, for og bag, Regnsensor, SOS knap, Sort Himmel, Splitbagsæde, Sædevarme, Tre-personers-bagsæde, Tre-zoners klimaanlæg, Træthedsregistrering, Udvendig temperaturmåler, Varme i rat
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 404.366 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 520 liter |
| Vægt | 2.125 kg |
| Bredde | 187 cm |
| Længde | 459 cm |
|---|---|
| Højde | 163 cm |
| Lasteevne | 515 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 20 tommer Alufælge | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| 3 individuelle sæder i bag | Head-up display |
| 3 zone klima | Højdejust. forsæde |
| 4x el-ruder | Infocenter |
| ABS-bremser | Isofix |
| Adaptiv fartpilot | Klimaanlæg, 3-zonet |
| Aircondition | Kopholder |
|---|---|
| Alarm | Kørecomputer |
| Alufælge | Læderrat |
| Android auto | LED Kørelys |
| Apple carplay | Lygtevasker |
| Aut. nedbl. bakspejl | Multifunktionsrat |
| Aut.gear/tiptronic | Musikstreaming via bluetooth |
| Auto. nødbremse | Navigation |
| Automatgear | Nøglefri betjening |
| Automatisk lys | Nøglefri tænding |
| Automatisk nødbremsesystem | Regnsensor |
| Bakkamera | Sædevarme |
| Bakspejl m. nedbl. | Splitbagsæde |
| DAB+ Radio | Tagræling |
| Digitalt cockpit | Træthedsregistrering |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Udv. temp. måler |
| Elektrisk kabinevarmer | Varme i rat |
| Fartpilot | Vognbaneassistent |
| Fjernb. centrallås |