Audi Q4 e-tron40 Advanced 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2023 |
| Kilometertal | 70.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 509 km |
| Batterikapacitet | 77,0 kWh |
| Energiforbrug | 177 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/310 nm |
| Acceleration | 8,5 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
PÅ VEJ IND, RING FOR MERE INFO.
Sonos premium sound system, 3 zone klima, varmepumpe, adaptiv fartpilot (tilkøb on demand), kørecomputer, digitalt cockpit, 19" alufælge, vognbaneassistent, automatisk nødbremsesystem, isofix, dæktryksmåler, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), regnsensor, træthedsregistrering, automatisk lys, apple carplay, android auto, dab+ radio, musikstreaming via bluetooth, usb-c tilslutning, læderrat, multifunktionsrat, mørk loftbeklædning, splitbagsæde, højdejust. forsæder, sportssæder, el-sidespejle m/varme, tagræling, led baglygter, led kørelys, fuld led forlygter, aircondition, nøglefri tænding, udv. temp. måler, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, app integration, type-2 ladekabel, el betjent bagklap, fjernb. centrallås, sædevarme, esp, auto hold, 8 airbags
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 520 liter |
| Vægt | 2.125 kg |
| Bredde | 187 cm |
| Længde | 459 cm |
|---|---|
| Højde | 163 cm |
| Lasteevne | 515 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| 3 zone klima | Højdejust. forsæde |
| 4x el-ruder | Isofix |
| 8 airbags | Klimaanlæg, 3-zonet |
| ABS-bremser | Kørecomputer |
| Adaptiv fartpilot | Læderrat |
| Aircondition | LED baglygter |
|---|---|
| Alufælge | LED Kørelys |
| Android auto | Mørk loftbeklædning |
| Antispin | Multifunktionsrat |
| App integration | Musikstreaming via bluetooth |
| Apple carplay | Nøglefri tænding |
| Auto hold | Parkeringssensor (bag) |
| Auto. nødbremse | Parkeringssensor (for) |
| Automatgear | Regnsensor |
| Automatisk lys | Sædevarme |
| Automatisk nødbremsesystem | Splitbagsæde |
| DAB+ Radio | Sportssæder |
| Dæktryksmåler | Tagræling |
| Digitalt cockpit | Træthedsregistrering |
| El betjent bagklap | Type-2 ladekabel |
| El-sidespejle m. varme | Udv. temp. måler |
| Elektrisk parkeringsbremse | USB C tilslutning |
| ESP / ESC | Varmepumpe |
| Fjernb. centrallås | Vognbaneassistent |