Audi Q21,0 TFSi 116 5d
Kontantpris
124.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2017 |
| Kilometertal | 144.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 21,0 km/l |
| CO2 udledning | 117 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 116 hk/200 nm |
| Acceleration | 10,1 sek. |
| Tophastighed | 197 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.300 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Flot og Særdeles Velholdt AudiQ2, i flot "lys latte-farve", Komfortable sportssæder, læderrat, netop fået skiftet bremseskriver og -klodser foran, kører langt på literen - og er fortsat en kvik-bil med 0-100 på 10 sek, Apple-Car-Play med musikstreaming og håndfri mobil, 4x elruder, kopholder, fjernbetjent centrallås, Split bagsæder, Både et sæt sommerhjul og et sæt Vinterhjul medfølger
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 286.279 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 405 liter |
| Vægt | 1.180 kg |
| Bredde | 179 cm |
| Længde | 419 cm |
|---|---|
| Højde | 151 cm |
| Lasteevne | 585 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.300 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Parkeringssensor (for) |
|---|---|
| Aircondition | Sædevarme |
| Apple carplay | Servo |
| El-ruder |