Audi A31,4 e-tron Sportback S-tr. 5d
Kontantpris
129.999 kr.Detaljer
| Modelår | 2017 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2017 |
| Kilometertal | 149.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 35,1 km/l |
| Rækkevidde | (NEDC) 50 km |
| Batterikapacitet | 8,8 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 114 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | 220,0 kW |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 35 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/350 nm |
| Acceleration | 7,6 sek. |
| Tophastighed | 222 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.400 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
Model år 2018 Navigation , Sportssæder, automatisk nødbremsesystem, 4x el-ruder, isofix, xenonlys, alu., tågelygter, ESP, ABS, navigation, airbag, alarm, startspærre, antispin, 2 zone klima, fjernb. c.lås, el-spejle, aut., håndfrit til mobil, kørecomputer, multifunktionsrat, regnsensor, servo, sædevarme, udv. temp. måler, højdejust. førersæde, kopholder, læderrat, splitbagsæde, læderindtræk, armlæn, varme i rat, adaptiv fartpilot, nøglefri betjening, parkeringssensor, dæktryksmåler, bluetooth, adaptiv undervogn, digitalt cockpit, hvide blink, indfarvede kofangere, infocenter, musikstreaming via bluetooth
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 454.328 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 280 liter |
| Vægt | 1.515 kg |
| Bredde | 179 cm |
| Længde | 431 cm |
|---|---|
| Højde | 143 cm |
| Lasteevne | 535 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.400 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Servo |
|---|