Audi A31,4 TFSi 150 Sport Sportback 5d
Kontantpris
139.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2018 |
| Kilometertal | 140.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 38,8 km/l |
| CO2 udledning | 40 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.140 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/250 nm |
| Acceleration | 8,2 sek. |
| Tophastighed | 220 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.400 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Modellen er en Audi A3 Sportback 1,4 E-tron Plugin-hybrid Sport S Tronic 204HK 5d 6g Aut. (denne variant kunne ikke vælges i Bilbasen's register). Bilen er i perfekt stand, står som ny og har været godt passet. Hentet hjem fra forhandler i Tyskland i 2020. En ejer. Har i slutningen af 2025 fået skiftet gearkasse originalt hos Audi.
Ikke ryger. Ingen dyr. Anhængertræk - aftageligt. Alle services overholdt hos Autoriseret Audi-værksted. Services registreret både i MitAudi og MyAudi app. Tonede ruder ved bagsæder. En super lækker & robust bil, som kører rigtig godt - også på lange ture, og som jeg har været meget glad for.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 294.317 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 380 liter |
| Vægt | 1.205 kg |
| Bredde | 179 cm |
| Længde | 431 cm |
|---|---|
| Højde | 143 cm |
| Lasteevne | 580 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.400 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Dæktryksmåler |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | El komfortsæder |
| Aircondition | El-ruder |
| Alufælge | Fuldaut. klima |
| Anhængertræk, aftagl. | Navigation |
| Automatgear | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk lys | Sædevarme |
|---|---|
| Automatisk start/stop | Servo |
| Bakkamera | Vognbaneassistent |