Audi A51,8 TFSi 177 Sportback 5d
Kontantpris
146.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2015 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2014 |
| Kilometertal | 87.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 17,2 km/l |
| CO2 udledning | 134 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.580 kr. / år |
| Ydelse | 177 hk/320 nm |
| Acceleration | 8,2 sek. |
| Tophastighed | 231 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
flot og velholdt audi a5, passet og plejet som den skal.
sidste service fik den siktet alle tændrør, så bilen er nu klar til ny ejer.
bemærk bilen har kun kørt 87.000 km
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 540.288 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.565 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 471 cm |
|---|---|
| Højde | 139 cm |
| Lasteevne | 475 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 63 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fjernlysassistent |
|---|---|
| Alufælge | Fuldaut. klima |
| Anhængertræk, aftagl. | Navigation |
| Automatisk lys | Sædevarme |
| Automatisk start/stop | Servo |
| Fartpilot | Xenonlygter |