Audi A41,8 T 163 Avant quattro 5d
Kontantpris
30.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2005 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2005 |
| Kilometertal | 243.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 10,9 km/l |
| CO2 udledning | 211 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 8.520 kr. / år |
| Ydelse | 163 hk/225 nm |
| Acceleration | 8,9 sek. |
| Tophastighed | 223 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.600 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
Har haft bilen i 17 år - Er selv mekaniker og har selv vedligeholdt bilen
Bilen er lidt unik - Manuel 6 gear og Quattro, 1.8 turbo
Køre fantastisk - Meget få rust pletter - Alt virker - Ingen buler
Dem findes der ikke mange af
Bilen har benzin varmefyr - med fjernbetjening - virker fint
Bilen synet jan 2026
Nye bremseskiver og klodser på alle 4 hjul
Har lige fået monteret ny tandrem og lavet olieskift
Fik i 2025 ny airconditionpumpe og filter og nyt kølemiddel
Har lige fået monteret 2 nye forskærme - har selv malet skærme så farven er ikke helt lignede til resten
Sommerhjul og vinterhjul - middel stand
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 490.998 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.490 kg |
| Bredde | 177 cm |
| Længde | 455 cm |
|---|---|
| Højde | 143 cm |
| Lasteevne | 575 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.600 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Nej |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 70 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fartpilot |
|---|---|
| Alufælge | Fuldaut. klima |
| El-ruder | Servo |