Audi A31,5 TFSi 150 S-line Sportback S-tr. 5d
Kontantpris
174.700 kr.Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2018 |
| Kilometertal | 73.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 20,0 km/l |
| CO2 udledning | 115 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.600 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/250 nm |
| Acceleration | 8,2 sek. |
| Tophastighed | 220 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Super flot Audi A3 1,5 TFSi 150 S-Line Sportback
Bilen har fuld Digital Servicebog
2X Nøgler
Fremhævet udstyr:
- S-Line
- S-Line Fladbunds Ret
- 19* Originale RS3 Fælge
- Dellæder S-Line Kabine
- Fartpilot
- Apple CarPlay
- Fjernlys Assistent
- Varme i sæderne
- Multifunktions Ret
- Varme i Sidesplejlene
- Automat Gear
- Parkerings Censor
For mere indformation, giv et kald :)
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 380 liter |
| Vægt | 1.315 kg |
| Bredde | 179 cm |
| Længde | 431 cm |
|---|---|
| Højde | 143 cm |
| Lasteevne | 485 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fartpilot |
|---|---|
| Aircondition | Fjernlysassistent |
| Alufælge | Fuldaut. klima |
| Apple carplay | LED Kørelys |
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (for) |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
|---|---|
| El-ruder | Servo |