Audi A31,4 TFSi 140 Ambition 3d
Kontantpris
155.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2014 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2014 |
| Kilometertal | 113.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 21,3 km/l |
| CO2 udledning | 108 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 140 hk/250 nm |
| Acceleration | 8,3 sek. |
| Tophastighed | 213 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
Audi A3, Cabriolet
Yderst økonomisk 1.4TFSI lav vægtafgift, samt mulighed for at kører 2-Cylinder mode.
Lav km tal.
Velholdt bil. Jeg er meget interesseret i at bytte, gerne med større bil. Jeg er åben for forslag.
Om bilen:
Købt ved forhandler 2022 - står på original vinter audi fælge. Sommerhjulene på billederne kan følge.
Bilen har overholdt samtlige service og hvad der ellers måtte være. Der følger vindskærm, som gør det yderst behageligt at køre uden tag.
Forvent ikke en ny bil, men en bil der er velholdt og plejet.
Ingen buler eller ridser.
Tlf: 81448181
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 328.535 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.170 kg |
| Bredde | 178 cm |
| Længde | 424 cm |
|---|---|
| Højde | 142 cm |
| Lasteevne | 595 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 3 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El-ruder |
|---|---|
| Aircondition | Fartpilot |
| Alufælge | Sædevarme |
| Automatisk start/stop | Servo |
| Dæktryksmåler | Xenonlygter |